top of page

Gloria Sports Arena

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en kapsamlı spor kompleksi olarak tasarlanan Gloria Sports Arena, Özaltın Holding tarafından Antalya Belek’te hayata geçirildi. 105 bin metrekare üzerine kurulan Gloria Sports Arena; açık, kapalı ve su spor alanları, rehabilitasyon merkezi, 100 odalı oteli ve 50 ‘den fazla branşta spor yapma imkanıyla dikkat çekiyor.


Gloria Sports Arena, sunacağı hizmetlerle birçok ilki bünyesinde barındırıyor. Dünyada benzeri olmayan “all-in o ne” (hepsi bir arada) konseptiyle Antalya Belek’te kurulan projede, 6 bin 200 metrekarelik kapalı alandan oluşan tesisler bulunuyor.


1.600 seyirci kapasiteli atletizm stadyumu ise, atletizm sporcuları için eğitim alanı olarak kullanılmasının yanı sıra, turnuvalara da ev sahipliği yapacak. Tesislerin kapalı alanında; atletizm, yüzme, jimnastik, boks, eskrim, judo, güreş, hentbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badmington, dans ve halter sporları için salonlar yer alıyor.

ERBEN Kontrol kapalı spor salonunda Ana salon için her iki pota arkasına FIBA onaylı Bodet marka BT6330 Alpha skorboard ve her iki pota için kronometreli 24 saniye göstergesi ve Potapanya sistemi. Bölünmüş kapalı spor salonu için her iki pota arkasına kablosuz kumandalı FIBA onaylı Bodet marka BT6120 Alpha skorboard ve 24 saniye göstergeleri, 5 kulvarlı 50m’lik kapalı yüzme havuzu için FINA onaylı Swiss Timing Full sistem yüzme zaman ölçüm sistemi ve Numerik LED skorboard sistemi çıkış reaksiyonun gösterebilen atlama sehpaları sistemi dahil. Tesislerin açık alanında ise bir adet olimpik olmak üzere farklı özellik ve donanımlarda toplam 3 adet havuz, koşu parkurları, atletizm sahaları, kumsal spor sahaları, tenis kortları, tırmanma duvarları, çok amaçlı açık spor sahası ve çok amaçlı yeşil sahalar bulunuyor.

ERBEN Kontrol açık alan sahalar için, Çim hokeyi sahasında ve Mini futbol sahasında BT2045 model skorboard, Olimpik stadyum alanı için bir adet 36,86 m² Videowall ve de LED ekran skorboard sistemi, Su topu havuzunda Swiss Timing Omega Calypso Waterpolo 959 model skorboard ve 4 adet sutopu oyun süresi göstergeleri, 10 kulvarlı Olimpik yüzme havuzu için FINA onaylı Swiss Timing Full sistem yüzme zaman ölçüm sistemi ve 25.80 m Videowall ve de LED ekran skorboard olarak kullanılabilen sistemi çıkış reaksiyonun gösterebilen atlama sehpaları sistemi dahil, 6 kulvarlı 25m’lik Açık havuz sahalarında kısa kulvar yarışları için çıkış reaksiyonun gösterebilen FINA onaylı Swiss Timing atlama sehpaları sistemi, Stadyumda kullanılmak üzere oyuncu değişikliği ve süre uzatımlarını gösterebilen LED gösterge sistemi, Büyük stadyuma yedek futbol skoboard sistemi BT2045 model skorboard sistemi.

Ayrıca hotel dış alanına bakan bölümde 2 adet Tanıtım ve reklam gösterme maksadıyla kullanılan 36,86m² 2 adet V açı ile yerleştirilmiş full renkli LED ekran sistemlerini kurmuştur. Özaltın Holding’ in gerçekleştirmiş olduğu Türkiye’nin bu önemli ve güzide projesinde Erben Ailesi olarak , yer almaktan dolayı gurur ve mutluluk duyarız.

bottom of page