top of page

PFW Havacılık Sanayi

2003 yılında Ege Serbest Bölge’de, 35 kişi ile havacılık sektöründe faaliyet göstermeye başlayan PFW Havacılık Sanayi, 2019 yılında Total Energies tarafından satın alınmış ve “Hutchinson” olarak anılmaya başlamıştır. Bugün 16.688 m2 kapalı alanda, yaklaşık 500 personeli ile Airbus ve Boeing’in en önemli tedarikçilerinden biri olup birçok yapısal ve boru sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

 Airbus tek koridorlu uçaklar için ek yakıt tankı üretimi ile faaliyetlerine başlayan PFW Havacılık Sanayi, yıllar içerisinde gerçekleştirdiği büyüme hamleleri ile yine tek koridorlu Airbus uçakları için basınç duvarı ve basınç zemini, A321 tipi tek koridorlu uçaklar için flap, A400M askeri kargo uçaklarının zemin kanalları ve panelleri gibi yapısal parçaların yanında; hidrolik, yakıt, temiz ve atık su taşıyan boru sistemleri gibi titanyum ve çelik alaşımlı borular üretmekte ve bir çok yeni proje ile ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir.

Çeşitli alanlara kurulan turnikeler ve yaya geçiş sistemleri ve de WinTime Zaman Takip yazılımı, WinTime Kapı Kontrol modülü vasıtasıyla düzenli ve kurumsal firmalara yakışır çalışma yapısı sağlanmaktadır.

bottom of page