top of page

Avrasya Tüneli

İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi ya da genel bilinirliği ile Avrasya Tüneli Şubat 2011 yılında temeli atılarak 20 Aralık 2016`da hizmete başlamıştır. Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından geçen bir karayolu tüneli ile birbirine bağlayan tünel, toplam 14,6 kilometrelik bir güzergâhtır.

Projenin 5,4 kilometrelik bölümü, deniz tabanı altına özel bir teknoloji ile inşa edilen iki katlı tünel İstanbul’da trafiğin çok yoğun olduğu bu alanda yolculuk süresi ciddi bir şekilde azaltırken gürültü kirliliğini de önlemiş bulunmaktadır.

Türkiye`nin en prestijli projelerinden olan Avrasya Tüneli Projesine özel renk imal edilen  ve tüm alt birimleri ile birlikte 18 adet Magnetic marka bariyerlerimiz kullanılmaktadır. Uzaktan yönetilme imkanı sağlayan dahili ethernet modülü, herhangi bir araç çarpmasına karşılık hem bariyerin kendisini hem de çarpan aracı koruyan özel kol bağlantı aparatı (Swing-Away Flange) özelliklerine sahip bariyerlerimiz tünelin her iki yakasında ki girişler de mevcut bulunmaktadır. Çok hızlı açılıp kapanma özelliği, bariyer kolunun altında bulunan özel LED aydınlatması ile yüksek teknolojiye sahip bu güzide projeye yakışacak şekilde ürün kullanılmıştır.

ENR ( Engineering News Record ) dergisinin “Dünya Çapında 2016’nın En İyi Projesi” , “En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama” , “Tünelcilik Sistemleri, Bakım ve Yenileme Alanında İnovasyon” gibi uluslararası daha bir çok ödüle sahip bulunan bu değerli çalışmada Erben Kontrol olarak yer almaktan gurur duymaktayız.

bottom of page