top of page

Çeçenistan Grozny Saat Kulesi

Rusya’ nın yükselen Özerk Cumhuriyetlerinden Çeçenistan’da yapılan Grozny projesinde kullanılacak olan 13,6 m. dış çaplı cephe saatlerinin tedariğinde Erben Kontrol Sistemleri A.Ş. olarak firmamız tercih edilmiştir.

Dünya’nın 5. ve Avrupa’nın 2. en büyük cephe saati olan bu özel projede bulunmaktan gurur ve mutluluk duyarız.


Yan tarafta bazı fotoğraflarını görebileceğiniz gibi çok özel olan bu proje 40 katlı bir binanın Kuzey ve Güney olmak üzere 2 cephesinde 1’er adet bulunmaktadır. Bu özel saatin, tonlarca ağırlıktaki çelik ana taşıyıcı konstrüksiyonu, bu konstrüksiyon üzerinde bulunan ve rüzgar basıncını absorbe edecek şekilde özel statik hesaplar ile güneş panelleri şeklinde yapılmış kadranı bulunmaktadır.


Bu özel saatin çok özel olan saat motoru da Almanya’da imal ettirilmiş olup yıllarca sağlam ve güvenli şekilde çalışacak dinamizme sahiptir.

Saatin ön yüzünde bulunan saat başı olarak tanımlanan indeksleri de çok özel olup, akrep ve yelkovan da aynı yapıda olmak üzere gündüz siyah, gece ise içten LED aydınlatma ile beyaz olarak görünmektedir. Bu şekilde yüzlerce metre öteden dahi çok rahatlıkla saat okunabilecektir.

Bu çok özel ve güzide proje ile saatçilikteki uzmanlığımızı tekrar ispat etmekten onur duyarız.

Montaj aşamaları

bottom of page