top of page

Ankara Eryaman Havuz (THOM)

Ankara Eryaman, Türkiye ‘de benzeri olmayan olimpik sporcu yetiştirme , kamp eğitim merkezi ve spor tesislerine ev sahipliği yapmaktadır.

Ankara GSB bünyesinde bulunan ve 80 bin metrekare alana yayılmış Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi , başta 500 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu yanında atış poligonları, 8 kulvarlı uluslararası yarışlara uygun koşu pisti muhtelif branşlara uygun sentetik yüzeyli geniş spor çalışma alanları , sporcu eğitim ve performans merkezleri, 100 odalı ve 200 yatak kapasiteli konaklama tesisi (otel) barındıran önemli ve özel spor tesisidir. Bu tesiste sporculara yönelik özel ölçümlemeler yapılarak sporcuların eksik yönleri tespit edilerek, olimpiyatlar için daha çok hedef odaklı çalışmalar yapılması mümkün olabilmektedir.

ERBEN olarak distribütörlüğünü yapmış olduğumuz Swiss Timing – Omega ürünlerinin bu tesisin yüzme havuzunda kullanarak zaman ölçümlemesi, skorboard’ta sonuçların gösterilmesi, yarışma verilerinin tutulması ve yayınlanması işlemleri ile ilgili çalışmalar ERBEN tarafından kurulmuş olan sistemler ile sağlanmaktadır.

Milli Takımlarımızın kamp merkezi olan bu tesiste yüzme için kullanılan (atlama sehpası, dokunma plakası, start sistemi, skorboard sistemi, v.b.) tüm ürünler FINA onaylı ve olimpiyatlarda kullanılan ürünler ile aynı marka, model olması sporcularımız için avantaj sağlamakta ve Swiss Timing ürünleri ile tüm zamanlar salise mertebelerinde ölçülmektedir.

Sonuçlar aynı zamanda skorboard ve internet üzerinde yayınlanabilmektedir. Daha bilgili ve sonuç odaklı sporcular yetişmesinde ERBEN‘in ve sunduğu çözümlerin katkısı olmasından dolayı onur duymaktayız.

bottom of page